Instytut Józefa Piłsudskiego

Poświęcony Badaniu Najnowszej Historii Polski

Pożegnanie Marszałka seniora Kornela Morawieckiego

 Wielce Szanowny Panie Premierze,

 Z wielką atencją wspominamy liczne i piękne kontakty ze śp. Kornelem, Pańskim Tatą.

Dzisiaj dotknięci – jak bardzo wielu naszych Rodaków – odejściem do Najwyższego Tego Wspaniałego i Legendarnego Żołnierza Solidarności i Solidarności Walczącej, Człowieka Niepodległości, pragniemy połączyć się z Panem, Panie Premierze, i Wszystkimi Najbliższymi w ludzkim bólu i smutku. Stajemy z Panem i Jego Rodziną w obliczy tajemnicy śmierci i nadziei zmartwychwstania.

Dzisiaj wiemy jedno – Legenda stała się Historią, szczególnie naszą Historią. Pragniemy zapewnić o obowiązku Pamięci i Wierności ideałom naszej Legendy – śp. Kornelowi.

Panie Premierze,

Jesteśmy kręgiem ludzi, których w służbie Rzeczypospolitej, ukształtował Wielki Marszałek Józef Piłsudski. Do tego kręgu włączmy piękne postaci Polaków – Ryszarda Kuklińskiego, Lecha Kaczyńskiego, Ryszarda Kaczorowskiego, Anny Walentynowicz,  Romaszewskiego, Jana Olszewskiego a dziś – śp. Kornela Morawieckiego. To krąg najbardziej wybitnych naszych Rodaków.

Umiłowanie i służba Polsce niech będzie imperatywem, siłą i mocą Pańskiej misji. Wielki Ojciec niech Pana, Panie Premierze, prowadzi na tej drodze budowania dobra wspólnego, jakim jest Najjaśniejsza.

Z wyrazami najgłębszego współczucia i wielkiego uznania.

 

 

 

                                                                                                           Prof. dr hab. Wiesław Jan Wysocki

                                                                                                           Prezes Instytutu Józefa Piłsudskiego